ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10656208
*
nr 1065 6208
Spegel
140x45
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2016
kl 20:51:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/10 16:05:40
1
100 kr
31/10 13:03:20
2
500 kr
31/10 15:16:42
3
250 kr
31/10 15:16:42
2
300 kr (Budbetjänt)
31/10 15:17:13
3
350 kr
31/10 15:17:13
2
400 kr (Budbetjänt)
31/10 15:17:40
3
450 kr
31/10 15:17:40
2
500 kr (Budbetjänt)
31/10 15:18:02
3
600 kr
31/10 20:46:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32
-
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48
-
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38
-
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20
-
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1065 6208
Spegel
140x45
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/10 16:05:40 | 1 | 100 kr |
31/10 13:03:20 | 2 | 500 kr |
31/10 15:16:42 | 3 | 250 kr |
31/10 15:16:42 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
31/10 15:17:13 | 3 | 350 kr |
31/10 15:17:13 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
31/10 15:17:40 | 3 | 450 kr |
31/10 15:17:40 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
31/10 15:18:02 | 3 | 600 kr |
31/10 20:46:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:32 -
7409 Spegel
+ väggbord, med stenskiva, Rokokostil. Höjd: 140 +..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:48 -
6025 Spegel
+ väggbord. Höjd: 134+ 68 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:28
-
6098 Spegel
1900-tal, ram i teak. Bredd: 45 cm, höjd: 97 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:38 -
6122 Spegel
1900-tal, ram i valnöt, 110x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:20 -
7266 Spegel
1920-tal, 118x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:10